Bieg Huberta 2017.10.06-08

W ten weekend dziewięcioosobowy zespół z SSRS gościł w gminie Zamość.

Droga do i z upłynęła nam w deszczu, ale za to podczas biegów mogliśmy cieszyć się promieniami słońca, które mimo niskich temperatur rozweselały nasze trasy.
Pierwszego dnia biegaliśmy klasyk na 144Mhz. Po nocnym deszczu las parował i przez to, oprócz trudnego terenu, mieliśmy dodatkowe utrudnienie w namiarach i znalezieniu lisów. Nasz zespół pobiegał całkiem dobrze, rywalizując na podobnym poziomie z innymi zawodnikami z Ukrainy i Polski.
Drugiego dnia biegaliśmy klasyk KF. Wariant optymalny wymagał zaryzykowania i pójścia na ślepo w pewien rejon. Ponadto teren, pocięty licznymi jarami, wymagał dobrej orientacji w terenie, wybierania przebiegów obiegowych oraz kondycji fizycznej. Tego dnia bardziej doświadczeni zawodnicy w naszym zespole wywalczyli miejsca na podium. Młodzież też poradziła sobie dobrze i widać było duże postępy w porównaniu do poprzedniego sezonu. Antek, gdyby nie przebieg po jarach, miał szanse na podium. Niemniej jednak są to kolejne wnioski do bagażu doświadczeń, które będą plusowały w kolejnych biegach.
Na zawodach tych startowali również nasi najmłodsi zawodnicy. Od następnego sezonu przechodzą już do wyższej kategorii, gdzie nie będą mieli ułatwień, jakie przysługiwały im do tej pory z racji wieku. Biegi dla nich były treningiem i wprowadzeniem do nowego sezonu.
Nasza trójka chłopców poradziła sobie rewelacyjnie. Z każdym biegiem nabierali pewności siebie i zadowolenia z pokonania trasy. Wierzymy, że wyciągną wnioski, upewnią się, że potrafią sobie radzić bez ułatwień i zachęcą do dalszych treningów.
Dodatkową atrakcją zawodów był bieg na orientację o wdzięcznej nazwie „TROPEM SUSŁA”. Po zakończeniu biegu pierwszego dnia nasz zespół wystartował również w tym biegu.
Gratulujemy wszystkim przebiegniętych tras i osiągniętych wyników.
Poniżej zdobyte miejsca medalowe:
Filip Dąbrowski – M10 – 2x 1 miejsce UKF i KF, 3m. O
Tomasz Kubisiak – M10 – 2m. UKF, 3m. KF, 2m. O
Franciszek Parda – M10 – 2m. UKF, 3m. KF, 1m. O
Hubert Pijus – M14 – 2m. UKF
Witold Kubisiak – M16 – 3m. UKF
Marek Kubisiak – M40 – 3m. UKF, 1m. KF
Zdzisław Sitek – M60 – 3m. KF
Agata Kulicka – W21 – 3x 1m.