II Puchar Skierniewic – podsumowanie

W dniach 13-15.04.2018 odbył się II Puchar Skierniewic w Radioorientacji Sportowej organizowany przez Skierniewickie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej. Zawody zostały przeprowadzone w terenie leśnym w okolicach Skierniewic. Oprócz drużyn z Polski przyjechali zawodnicy z Rosji i Litwy. Frekwencja na zawodach była wyższa niż rok temu, na I Pucharze Skierniewic, co świadczy o tym, że pierwsza impreza się spodobała i przyciągnęła kolejnych fanów radioorientacji. W sumie gościliśmy zawodników i trenerów z 12 drużyn, w 19 kategoriach. Planowaliśmy 2 biegi, ale zorganizowaliśmy 4, aby poczatkującym też dać szansę podniesienia swoich kompetencji i zasmakowania rywalizacji sportowej. Pogoda do biegu była fenomenalna, trasy wymagające, co mocno pomieszało w czołówce, nawet najmocniejszych kategorii. Cieszymy się, że biegi przyniosły satysfakcję z ich pokonania oraz z tego, że po dwóch dniach zmagań nasza drużyna wywalczyła II miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym! Szczególy nt. tras i wyników znajdziecie pod linkiem.

To co działo się na starcie, w lesie i na mecie, działo się dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób, przede wszytkim rodziców naszych zawodników oraz samych zawodników, za co bardzo dziękujemy.

Jesteśmy zadowoleni i dumni, że mieliśmy okazję zapoznać też naszych gości z kawałkiem historii naszego miasta Skierniewice poprzez zorganizowaną dla nich wycieczkę.

II Puchar Skierniewic odbył się na wysokim poziomie sportowym i logistycznym. Było to możliwe dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy od Prezydenta Krzysztofa Jażdzyka, pracowników następujących firm i instytucji: Urzędu Miasta Skierniewice, Lasów Państwowych Nadleśnictwa Skierniewice, PZRS, Zespołu Szkół Nr 3 w Skierniewicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Skierniewicach, Hufca w Skierniewicach, Marel Dystrybucja, MIRBUD S.A., Kaufland Polska Markety Sp. zo.o. Sp.k., Sobieski Trade Sp. z o.o.- Oddziałowi Skierniewice,Siedleckiej Krainy Przygód, Bike & Snow Shop oraz wolontariuszy Parowozowni w Skierniewicach.

W imieniu stowarzyszenia serdecznie dziękuję,
Prezes Skierniewickiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej