międzynarodowe zawody Puchar Bolka i Lolka

W dniach 10-12.08 odbyły się międzynarodowe zawody pod nazwą II Puchar Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej.

Zawody bardzo wymagające i trudne, rozegrane zostały w górach okolic Bielska-Białej. Były dobrym sprawdzianem przed Mistrzostawmi Świata w Korei.
Ze względu na wakacje SSRS reprezentowało 3 zawodników, ale mimo tak skromnej obsady udało nam się wywalczyć dobre miejsca indywidualne oraz zająć drużynowo 5 miejsce.
Pierwszego dnia rozgrywany był klasyk UKF – pogoda burzowa, w lesie mokro i ślisko na zboczach, na szczytach gór mgła oraz limit czasu 180 min- to wszystko złożyło się na to , że wielu zawodników nie ukończyło trasy w limicie lub z kompletem.
Drugi dzień – klasyk KF – był już szybszą trasą z limitem 120 min, pomimo dużych różnic przewyższeń, które trzeba było pokonać.