Puchar Wisły 26-28.04.2019

W trakcie tych zawodów rozegrane zostały 2 konkurencje: Foxoring ( Mistrzostwa Polski) oraz bieg klasyczny UKF.

Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 7 zawodników: Filip, Tomasz, Hubert, Witek, Agata, Ewa i Marek.

Organizator postawił ciekawe trasy. Dzień foxoringu przebiegł w ciepłej i słonecznej atmosferze. “Falisty” teren Sadlinek dał nam odczuć zmęczenie na trasie, które spotęgowało ciepło. Każdy po przybiegnięciu wypił co najmniej pół litra wody.

W kategorii M-12 nasi zawodnicy Tomek i Filip zostali wyprzedzeni przez dwóch zawodników z Kwidzyna i uplasowali się na 3 i 4 miejscu. Podobnie było w kategorii M-16: Hubert zajął 2-gie miejsce. W M-19 Witek też wywalczył drugą lokatę, a w K-35 zwyciężyła Agata.

Drugi dzień przywitał nas deszczem i chłodem.

Nocny deszcz spowodował zwiększenie trudności namierzania w terenie, w okolicach Białego Boru, o ciekawej rzeźbie i licznych ciekach, bagnach, jeziorkach i wzniesieniach.  Warunki pogodowe i teren  wpłynął na to, że część zawodników nie przyniosła kompletu w limicie czasu.

W kategorii M-12 zwyciężył Filip, a zaraz za nim był Tomek. W M-16 zwyciężył Hubert. Witek ukończył bieg na 3-cim miejscu w M-19. W kategorii K-21 zwyciężyła Agata , a 2-gie miejsce w K-35 zajęła Ewa.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy! Wiemy, że starty były dobrym treningiem technicznym, który zaprocentuje w przyszłości.