Złoty i brązowy medal Agaty Kulickiej z Mistrzostw Europy

W dniach 04-10.09.2017 odbyły się 21 Mistrzostwa Europy i 1 Regionu IARU w Radioorientacji. Zawody odbyły sie na Litwie w miejscowości Druskienniki. Nasz kraj był reprezantowany przez 17 zawodników z różnych klubów i stowarzyszeń. Zawody składały się z czterech konkurencji:
foxoring, sprint oraz dwa biegi klasyczne: KF i UKF . Agata Kulicka, zawodniczka Skierniewickiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej , pierwszego dnia pobiegła dobrze, ale uplaswoała się na 4-tym miejscu. W drugim dniu zawodów ( konkurencja sprint ) wybiegała brązowy medal.
Wyprzedziły ją zawodniczki z Czech: Adamkova Blanka – II miejsce i Hažmukova Pavla – I miejsce. Trzeciego dnia bieg klasyczny w paśmie 144Mhz nie wyszedł najlepiej. Zabrakło zdecydowania w wyborze wariantu i konsekwencji w jego rewlizacji. Ostatniego dnia, po wyciągnięciu wniosków z poprzednich dni Agata przebiegła trasę taktycznie i konsekwentnie zaliczała punkty po obranym wariancie. Ten bieg klasyczny w paśmie KF dał jej złoty medal na tych Mistrzostwach. Z dumą i wzruszeniem odśpiewaliśmy hymn polski na ceremonii zakończenia.

Dokładne informacje na temat wyników można znaleźć na stronie organizatora: http://ardf2017.lt/

Kilka zdjęć z ceremonii zakończenia