Po Memoriale Z. Strzemiecznego w Zamościu

W dniach 12-14.05.2017 braliśmy udział w czwartej już edycji Memoriału Ś.P. Zdzisława Strzemiecznego w okolicach Zamościa.

Stowarzyszenie reprezentowało sześciu zawodników i startowało w następujących kategoriach:
M14: Adrian Zieliński, Antek Parda, Hubert Pijus
M16: Witek Kubisiak
K21: Agata Kulicka
M21: Marek Kubisiak.
Jak zawsze dopisała duża frekfencja zawodników z zagranicy: Mołdawi, Rosji, Słowacji , a przede wszystkim z Ukrainy. Dzięki temu mogliśmy zweryfikować nasz poziom na arenie międzynarodowej. Zawody pokazały, że nie tylko zabrakło nam trochę szczęścia – kilka 4 miejsc – jak to w sporcie bywa, ale i Antek doświadczył problemu ze sprzętem na jednym z biegów. Zawody w Zamościu, jak zawsze, zmusiły nas do pokory i przemyśleń: czego nam brakuje i nad czym musimy mocniej popracować. Musimy przede wszystkim jeszcze popracować nad techniką poszczególnych etapów biegu, co zresztą rozpoczęliśmy wdrażać na ostatnim sobotnim treningu.
Nie zdobyliśmy wielu medali, jak na zawodach w Grudziądzu, ale zawody pokazały, że Hubert prezentuje stabilną i dobrą formę w tym sezonie. Na arenie krajowej wypadliśmy dobrze, lecz skład międzynarodowy zepchnął nas niżej.
Zdobyliśmy następujące miejsca medalowe:
Hubert Pijus 2 miejsce w Klasyku 144Mhz i 3 miejsce w Sprincie
Agata Kulicka 2 miejsce w Klasyku 144Mhz
W trakcie tych zawodów odbyły się kolejne eliminacje do I Mistrzostw Świata Młodych w Radioorientacji Sportowej, które odbędą się na Słowacji. Dwóch naszych zawodników będzie reprezentowało Polskę na w/w zawodach:
Hubert Pijus – w kategorii M14 i Witek Kubisiak – w M16. Gratulujemy!

Zdjęcia wkrótce.