I Puchar Skierniewic – relacja

W dniach 16-18.06.2017 SSRS było organizatorem zawodów o nazwie Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice (I Puchar Skierniewic/ Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 14).

Zawody objęły 5 biegów w ciągu 3 dni. SSRS wystawił 13 osobową ekipę w składzie:

Franciszek Parda, Karol Zieliński, Tomasz Kubisiak – kat. M10

Hubert Pijus, Antoni Parda – kat. M12

Filip Chyłkowski, Kacper Tomczyk, Witold Kubisiak – kat. M14

Łukasz Pijus – kat. M19

Marcin Chyłkowski – kat. M21

Michał Chyłkowski, Wojciech Kubak – kat. M40

Zdzisław Sitek – kat. M60

Nasi zawodnicy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zajęli 2 miejsce, natomiast w I Pucharze Skierniewic SSRS wywalczyło 1 miejsce.

Pierwszego dnia odbył się Sprint. Pogoda nie oszczędziła organizatorów, ale byliśmy przygotowani na wszystko i nawet burza była nam niestraszna. Biegi odbyły się z lekkim opóźnieniem czasowym

Każdego dnia nasi zawodnicy stawali na podium, z czego jako organizatorzy jesteśmy b. dumni. Wyniki są w oddzielnym wpisie.

Przeprowadzane treningi okazały się owocne, a najbardziej cieszyły uśmiechy zawodników kończących trasę. Było ciężko, tym bardziej dotarcie do mety dawało wiekszą satysfakcję.

Ostatniego dnia zawodnicy na końcu stawali przed ścianą, po pokonaniu trasy musieli jeszcze wbiec na górkę, aby ukończyć bieg finiszowym zbiegiem 🙂 . Dla niektórych był on wykańczający 🙂

Gratulujemy wszystkim startującym, dziękujemy ekipom z innych miast za przybycie.

Więcej zdjęć tutaj.

Dziękujemy Prezydentowi Krzysztofowi Jażdzykowi, pracownikom: Urzędu Miasta Skierniewice, Lasów Państwowych Nadleśnictwa Skierniewice, Głosu Skierniewic, PZRS, Zespołowi Szkół Nr 3 w Skierniewicach, firmom: Bike & Snow Shop, Kaufland, Siedlecka Kraina Przygód, NAC za okazane wsparcie.

Dziękujemy członkom i wolontariuszom Parowozowni w Skierniewicach, którzy zapełnili wolny czas zawodników i przekazali dużo interesujacej wiedzy.

Bardzo dziękujemy rodzicom, harcerzom  z Hufca w Skierniewicach oraz działaczom i wolontariuszom SSRS za okazaną pomoc w trakcie trwania zawodów.

Bez Waszego wsparcia i pomocy SSRS nie byłoby w stanie zorganizować zawodów.

Liczymy, że razem przystąpimy rówież do oranizacji podobnych zawodów w przyszłym roku.