Mistrzostwa Świata – Korea, Sokcho 2018

Na Mistrzostwa Świata w radioorientacji do Korei pojechała 12 osobowa reprezentacja Polski.

W niej znalazło się 2 członków naszego Stowarzyszenia. Podczas zawodów rozegrano cztery konkurencje: foxoring, klasyki 3,45 i 144 MHz oraz sprint. Polska ekipa wywalczyła w sumie 5 medali: 2 złote i 3 srebrne. Był to najlepszy, jak dotychczas, występ polskiej ekipy na Mistrzostwach Świata.

Nowy teren ( przynajmniej dla europejczyków) – inne ukształtowanie terenu, dużo siedlisk i pół ryżowych oraz linie elektryczne sprawiały spore problemy podczas zawodów. Na pierwszej trasie klasycznej dało się to wyjątkowo odczuć, gdyż wielu zawodników nie ukończyło trasy z kompletem lub w limicie czasu, który i tak był wydłużony do 140 minut. Dodatkowym utrudnieniem była zmiana strefy czasowej o 7 godzin wstecz. Wstawaliśmy przed 23 na śniadanie , a biegi zaczynały się ok 3 nad ranem naszego czasu. Jednak z tymi przeciwnościami poradzili sobie świetnie nasi zawodnicy.

2 złote medale zdobyła Agata Kulicka – zawodniczka SSRS. W klasykach zabrakło jej niewiele do podium – uplasowała się na 4 miejscach.
Marek Kubisiak – drugi zawodnik SSRS , wybiegał 10 miejsca w obydwu klasykach oraz 5 miejsce drużynowo w klasyku na 144MHz. W jego kategorii to spory sukces i stabilne miejsca świadczące o dobrej formie i przygotowaniu.

Po zawodach pozostaje analiza tras i popełnionych błędów, wyciągnięcie wniosków i dalszy trening 🙂
Cieszymy się z osiągniętych wyników i gratulujemy!

Wyniki, mapy i zdjęcia dostępne są na stronie organizatora KARL.