Podsumowanie – III Puchar Skierniewic

W weekend 12-14.04, na naszej ziemi, rozegrane zostały zawody w radioorientacji o nazwie III Puchar Skierniewic, o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice.

Zawodnicy z Polski i Litwy mieli okazję sprawdzić się na dwóch trasach klasycznych w pasmach: UKF i KF.
UKF: Pogoda pierwszego dnia, choć nie była przyjazna spacerom, a co dopiero biegaczom, bardzo nam pomogła w wydobyciu walorów zbudowanej przez nas trasy. Śnieg, potem deszcz ze śniegiem spowodował, że “bariery” stawiane przez różne kultury lasu lepiej odbijały to, co było zamiarem budowniczych i skutecznie wpłynęły na podwyższenie poziomu trudności znalezienia punktów(lisów).
Oczekiwanie na zawodników na mecie nie należało do przyjemności: zimno, mokro i wietrznie. Całe szczęście wszystko przebiegło dobrze i zawodnicy w lesie byle na tyle rozgrzani, że im nie przeszkadzała pogoda, a ich entuzjazm udzielił się i rozgrzewał kibiców i organizatorów.
KF: W drugim dniu zawodów pogoda była znacznie lepsza, a zawodnicy pełni energii licząc na to, że trasę pokonają szybko i przyjemnie. W końcu u nas płaski teren. Jednak nie było tak słodko. Nasz wspaniały las to tu, to tam ukrywa tereny bagienne, które skutecznie utrudniają przeprawę. Dlatego podczas pokonywania jej należało wczytać się w mapę i dobrze określić wariant i rejony punktów. Małe pomyłki kosztowały sporo obiegu.
Reasumując uważamy, że trasy były ciekawe, wymagające i wpłynęły na zdobycie kolejnych doświadczeń.
Liczymy, że za rok spotkamy się na kolejnej takiej imprezie.

Chcemy zaznaczyć, że dzięki wspaniałej pomocy naszych zawodników i ich rodziców, cała oprawa zawodów przebiegła profesjonalnie i zgodnie z założonym harmonogramem.
Sprzęt do organizacji zawodów wypożyczyła nam Kraina Przygód .
Miejsce na centrum zawodów udostępnił nam Zespół Szkół Nr. 3 w Skierniewicach.
Teren, w którym zawody się rozgrywały udostępniło Nadleśnictwo Skierniewice.
Drużyny podczas dwóch dni zawodów walczyły o Puchary ufundowane przez Urząd Miasta Skierniewice.
Zakup medali wsparł Bank Spółdzielczy w Skierniewicach i Mirbud .
Współfundatorem nagród był Bank BPH.

Bardzo Wam za tę pomoc dziękujemy.

Tak było na naszych zawodach.

A tu info z naszych lokalnych mediów.