Nabór na bezpłatne treningi w ramach Programu “Mikro Granty 2023”

Zapraszamy na bezpłatne cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, które będą realizowane w ramach Programu “Mikro Granty 2023 “.
Cykliczne treningi będą realizowane w terminie od 2023-07-09 do 2023-11-26 i obejmować będą:
1. zdalne lekcje,
2. lokalne treningi w lasach okolic Skierniewic,
3. 1 trening wyjazdowy w Kątach Rybackich (od piątku po południa do niedzieli do obiadu)Treningi  obejmują teorię i praktykę pracy z odbiornikiem KF/ UKF/ GPS/ mapą i kompasem.
Ad1.Lekcje zdalne obejmują naukę i utrwalanie znaków topograficznych, piktogramów, czytania mapy, między innymi: rzeźby i przebieżności w terenie, rozpoznawania sygnałów nadajników.
Planowany termin to wtorki lub/i  czwartki godzina 20:00.
Ad2. Treningi w terenie obejmują: poszukiwanie bliskie i dalekie nadajników ukrytych w lesie, robienie namiarów, kreślenie namiarów na mapie, obieranie wariantu biegu, kolejność zaliczania nadajników, obieranie wariantu dobiegu do nadajnika, kontrola pozostałych szukanych nadajników w trakcie dobiegu do określonego nadajnika, kontrola swojej pozycji w terenie w trakcie biegu, pilnowanie położenia na mapie w trakcie pokonywania trasy, analizę popełnionych błędów podczas pokonywania trasy.
Treningi będą realizowane w terenie, w lasach w okolicy Skierniewic w niedzielę od godziny 10:00. Miejsce zbiórki podawane jest w piątek przed każdym z treningów
Ad3. W ramach zadania planowany jest jeden weekendowy trening wyjazdowy w terminie: 15-17.09.2023 w Kątach Rybackich.
Nabór prowadzony jest do 8.07.2023.
Zgłoszenia przyjmowane mailowo lub telefonicznie. Dane szczegółowe w kontaktach.